KONST / Litografier / Färglitografi 15103086
nr 1510 3086
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Balett. Signerad, numrerad 274/3701. Färglitografi, bildmått: 46x39 cm, yttermått inklusive ram: 66x58 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:11:29
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer